ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Návod jak prodat

Prodejte vaši nemovitost rychle a s velkým výdělkem. Poradíme vám jak na to

Co udělat proto, abyste našli vhodného kupce pro vaši nemovitost a celá transakce proběhla co nejjednodušeji, bezpečně a ke spokojenosti všech zúčastněných? Rádi vám s tím poradíme. Nejdřív se zamyslete, jak by měl vypadat byt nebo dům, abyste si ho koupili vy sami?

První dojem je k nezaplacení

Dejte si záležet na fotografiích nemovitosti, ukliďte, odstraňte nádobí z linky a šampóny z koupelny. V celém bytě rozsviťte a pusťte do místností co nejvíce světla. Pěkné fotky vám přivedou více zájemců. Pokud nemovitost potřebuje menší opravy, jako například otlučené rohy nebo špinavé zdi, zvažte opravu nebo vymalování. Jsou to maličkosti, ale určitě tím zlepšíte první dojem u zájemce o vaši nemovitost.

Stav nemovitosti nechte zkontrolovat

Má-li nemovitost větší vady, které nechcete odstraňovat, nepokoušejte se je skrýt či zamaskovat, vystavili byste se tím riziku pozdější soudní pře ohledně skrytých vad. Pokud si nejste stavem jisti, můžete si objednat odbornou inspekci nemovitosti za zvýhodněnou cenu u certifikované firmy. Rádi vám poradíme na koho se obrátit.

Způsob komunikace si můžete vybrat

Nikdo vám nebude volat, když zrovna nemáte čas. Kontakt na zájemce vám zašleme (e-mailem a sms), a vy se s ním můžete spojit, jakmile se vám to bude hodit. A pokud preferujete, aby vás zájemce kontaktoval přímo, není problém zvolit ani tuto možnost.

Najdeme toho správného kupce

Pokud hned ten první zájemce nebude ten pravý, nezoufejte. Každá nemovitost má toho správného kupce a my vám ho najdeme.Po úspěšné prohlídce nemovitosti doporučujeme uzavřít se zájemcem rezervační smlouvu a tím si nechat potvrdit jeho opravdový zájem. Poté se již obrátíte se na svého advokáta nebo notáře, který pomůže zařídit vše potřebné. Využít můžete i služeb našeho spolupracujícího advokáta.

Využijte advokátní úschovy

Určitě si peníze se zájemcem nepředávejte doma v obýváku nebo někde v kavárně. Vždy doporučujeme úschovu peněz u advokáta, notáře nebo banky. Jedná se o speciální účet u nestranného odborníka, který zaručí, že peníze opravdu dostanete a to za předem jasně stanovených podmínek.

Pomůžeme vám zajistit PENB

K přepisu nemovitosti musíte ze zákona předložit kupujícímu průkaz energetické náročnosti budovy, zkráceně PENB, pokud nebyla vaše nemovitost postavena před rokem 1948 a od té doby na ní neproběhly závažné úpravy. Pokud nevíte na koho se obrátit, kontaktujte nás. V případě bytu se obraťte na předsedu vašeho SVJ, který by měl PENB k budově mít.

Návrh na vklad do katastru nemovitostí

Kupní smlouvu a návrh na vklad do katastru nemovitostí vám advokát nebo notář vytvoří v potřebném množství výtisků, každá ze zúčastněných stran dostane jednu, pokud bude financováno úvěrem, jedno vyhotovení bude potřeba i pro banku a jedno pro katastrální úřad. Katastrální úřad se postará o převod nemovitosti na nového majitele. Žádostí je návrh na vklad do katastru nemovitostí spolu s jedním vyhotovením kupní smlouvy. POZOR – smlouva pro katastr musí mít úředně ověřené podpisy všech zúčastněných stran. Podpis vám ověří kterákoliv pošta, nebo notář.

Kupující má nemovitost, vy peníze

Ve lhůtě přibližně 30 dnů proběhne přepis nemovitosti a až poté uvolní vybraný subjekt (advokát, notář, banka) peníze z úschovy. To je také moment, kdy novému majiteli nemovitost předáte. Z naší dlouholeté zkušenosti nedoporučujeme předávat nemovitost dříve, než je na katastru přepsaná!

Vy teď máte peníze za prodej své nemovitosti, kupující má novou nemovitost, a pokud jste se drželi našeho návodu, jsou zajisté všichni spokojeni.

CHCI SE ZEPTAT